Coraz niższe ceny paliw na radomskich stacjach

Powody do zadowolenia mogą mieć prawie wszyscy radomscy kierowcy, ponieważ ceny paliw na stacjach w regionie ciągle spadają. Wyjątek stanowi tylko olej napędowy, który zdrożał w ostatnich dniach o ok. 5 grosze na litrze i powoli zmierza w kierunku zrównania się z ceną benzyny bezołowiowej E95. 

Rekordowo niskie ceny autogazu to powód do radości dla wielu kierowców pojazdów z instalacją LPG. Obecnie w regionie radomskim cena autogazu jest niższa niż średnia cena tego paliwa w kraju. Na stacjach przy trasie Radom – Zwoleń za litr autogazu zapłacimy 1,66 zł, a na terenie miasta ok. 1,70 zł. Oczywiście nadal są stacje, gdzie cena za litr wynosi ok 1,80 zł. Obecne ceny autogazu sprawiają, że szybko zapominamy o stawkach sprzed 3-4 lat, kiedy to cena za litr zbliżała się do 3 zł. Teraz bliżej nam do cen z przełomu wieków, gdy litr autogazu kosztował 1 – 1,20 zł. To były piękne czasy dla kierowców.

W ubiegłym tygodniu,po raz pierwszy od 13 tygodni obniżek, zdrożał olej napędowy, ale mimo tego jego cena nadal jest bardzo niska. Są stacje, gdzie za litr tego paliwa zapłacimy mniej niż cztery złote.

Według wyliczeń łódzkiej firmy Reflex, która monitoruje rynek paliw, w ubiegłym tygodniu benzyna bezołowiowa 95 oraz 98 staniały o 5 groszy na litrze, a autogaz o 2 grosze. Olej napędowy zdrożał zaśœ o 5 groszy. W przyszłotygodniowych prognozach zapowiadane są kolejne niewielkie obniżki cen benzyny oraz delikatny wzrost cen oleju napędowego, co sprawi, że stawki za litr będą jeszcze bardziej zbieżne. Nadal możemy spodziewać się obniżek cen autogazu, o około 2 grosze na litrze.

P.S.: Wszystkim zmotoryzowanym polecamy także lekturę artykułu, będącego porównaniem paliw.

O Autorze 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.